Kujutav diagnostika

Kujutav diagnostika on üks olulisemaid diagnostilisi meetodeid.

MEIE KLIINIKUS ON KASUTUSEL:

Röntgenoloogiline ehk radioloogiline uuring, mille läbiviimiseks kasutame röntgenkiiri ja DR-süsteemi. Kui enamus kliinikutes on kasutusel CR ehk kompuuter radiograafia, mille korral kujutis loetakse ja digitaliseeritakse fosforplaati lugedes, siis DR süsteem kujutab endast digitaalset radiograafiat, kus kujutis loetakse automaatselt. Vaieldamatuteks eelisteks on pildi kvaliteet ja uuringu kiirus! Uuring on asendamatu luukoe struktuuride hindamiseks, liigeste uuringuteks aga ka organmuutuste tuvastamiseks rinna- ja kõhuõõnes.

Kasutame pilditöötlustarkvara OR Technology, mille eelisteks on professionaalne vaaturprogramm, kliinikusisene arhiiv ja mugav piltide esitlus ja töötlus erinevates vastuvõturuumides.

Pärilike liigesehaiguste ehk puusa- ja küünarliigese düsplaasia uuringute läbiviimiseks on radioloogiline uuring üheks põhiliseks.

Ultraheli ehk sonograafiline uuring, mille käigus uuritakse kõrg-sageduslike helilainetega eelkõige pehmeid kudesid ja organite struktuurimuutusi. Samuti annab ultraheli hea võimaluse koeproovide võtmiseks siseorganitest.